Štěpánek Jan   útok   1  1                        1
Mičinec Tibor  útok  1      1            1  2

1
Balcar Jan   útok                        1

Loučeň se vítězně rozloučila s krajskou soutěží

Loučeň /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Loučně se v posledním 26. kole fotbalové I.B třídy rozloučili vítězně. Dvoubrankovým rozdílem porazili Lysou nad Labem na jejím trávníku.

FK Slovan Lysá nad Labem – FK Loučeň 0:2

Zápas se odehrával v poklidném tempu. Fotbalisté Lysé se snažili hrát kombinační fotbal, zatím co hráči Loučně raději volili přímočaré útoky spíše středem hřiště, který překonávali dlouhými balony. Obě mužstva se, ale potýkala s jedním velkým problémem, a to byla finální přihrávka. První šance zápasu přišla ve 22. minutě a byli to domácí, kteří dokázali pohotově vystřelit z hranice velkého vápna. Střela byla tečována a šance skončila následným rohem, který hostující obrana dokázala odvrátit. Svoji šanci si též dokázala vytvořit Loučeň. Nejprve ohrozila domácí branku z trestného kopu a ve 33. minutě nedosáhl skluzem Škuthan na centr z pravé strany, který mířil mezi domácí obranu a gólmana Zahrádku. Ve 39. minutě se domácí fotbalisté dožadovali penaltového kopu, ale hlavní arbitr Vinter mávnutím ruky ukazoval, hrajte dál. O poločasové přestávce šli fotbalisté do kabin za remízového stavu.

Ve druhém poločase měli mnoho šancí domácí. V 55. minutě Duchoslav trefil břevno a v 58. minutě běžel Kříž sám na gólmana. Míč se mu ale nešťastně zapletl mezi nohama a gólman Bednář si jej poté v klidu sebral. Domácí se hnali do útoku, načež zapomněli na obranu. V 76. minutě nedovoleně zastavila domácí obrana útok Loučně a byl nařízen pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Balcar.

V posledním duelu sezony chtěla Lysá uhrát alespoň bod a vsadila vše na útok. Hráči Loučně dokázali využít své šance, kdy šli tři útočníci na dva obránce, a Štěpánek vstřelil poslední gól v této soutěži. Hráči Loučně se tak vítězstvím důstojně rozloučili s I.B třídou.

Branky: 76. Balcar (z PK), 88. Štěpánek. Rozhodčí: Vinter. ŽK: Ďurika, Cáska – Štěpánek, Balcar. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Sestupující Loučeň zdolala Sadskou

Loučeň - 25. kolo fotbalové 1.B třídy nabídlo souboj posledního týmu Loučně se šestým celkem tabulky Sadskou.

Z okresního derby fotbalové I.B třídy Slovan Lysá - Sadská (1:3)
Autor: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Loučeň – Sadská 3:2

„Na dnešním zápase se projevilo počasí,“ poukázal Otakar Ottomanský, vítězný trenér utkání. V zápase se ujali vedení nejdříve hosté, když v 10. minutě skóroval Nedbal. Domácí ale nesložili zbraně a střelou podél gólmana Šrůty v 18. minutě srovnali krok. Ve 25. minutě utkání tvrdou střelou z vápna prostřelil hostujícího gólmana Balcar a domácí se chopili vedení 2:1.
„Zápas byl ve volnějším tempu, ale přesto obě mužstva hodně útočila,“ řekl Ottomanký. Ve druhém poločase dokázalo hostující mužstvo vstřelit gól na 2:2, ale nedokázalo uhlídat domácího Dědka, který v 79. minutě po standardní situaci vyhrál ve vápně souboj a zajistil tak výhru s konečným výsledkem 3:2.
„Fotbal plakal, hráli jsme špatně, měli jsme silně kombinovanou sestavu. Nevytvořili jsme si žádnou takovou šanci, abychom dokázali zápas obrátit v náš prospěch,“ řekl po utkání zklamaný trenér hostí Jiří Kozák.

Branky: 18. Štěpánek, 25. Balcar, 79. Dědek – 10. Nedbal, 70. Plot. Rozhodčí: Švejda. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 2:1.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek, Holánek, Folbrecht – Balcar (80. Bednář), Holub, Škuthan, Janata – Mičinec, Štěpánek .

Sadská: Šrůta – Kříž, Jirásek, Čapek, Rosypal – Pajkrt, Nedbal, Svoboda, Telipský – Plot, Bílek (75. Kučera).

Pečky doma porazily celek Loučeně

Pečky - Hosté z Loučně vzdorovali domácímu favoritu jen první poločas, pak otěže zápasu převzali domácí fotbalisté a porazili poslední celek I. B třídy 3:1.
Pečky – Loučeň 3:1

Fotbalisté Peček splnili povinnost, porazili Loučeň. Po první pětačtyřicetiminutovce to ale vypadalo na nečekané trápení, avšak svěřenci hrajícího kouče Lukáše Vlka ve druhém poločase zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a dvěma brankami nepřipustili žádné překvapení.

„Soupeři již o nic nešlo, vlastně to byl soupeř, který je jistý sestupující. Prezentovali se zde s takovým bezstarostným fotbalem. My jsme se tomu v první polovině kapánek přizpůsobili, udělali jsme chybu a prohrávali jsme. Ale vzápětí jsme srovnali a pak si myslím, že už se to odehrávalo v naší režii. Nějaké šance jsme si ještě vytvořili, tudíž ten rozdíl mohl být klidně větší,“ uvedl hrající trenér Peček Lukáš Vlk.

Trenér Loučně uznal převahu domácího celku a pogratuloval Pečkám k výhře. „Bylo vidět, že to je utkání, ve kterém o nic nejde. Myslím, že Pečky tam měly několik dorostenců a my jsme měli sestavu takovou, jakou jsme měli. Protože nás kosí zranění a někteří hráči mají stopku. Tudíž podle toho hra také vypadala. Rozhodně domácí byli lepší, i v prvním poločase měli územní převahu, ale bez větších šancí. Druhá půle již patřila jim a zápas rozhodli," konstatoval hostující lodivod Otakar Ottomanský.

Branky: 23. Melíšek, 60. Kejda, 80. Hovorka (z PK) – 6. Holub. Rozhodčí: Kolman. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Pečky: M. Hanuš – Felix (70. Hanzelín), Hovorka, Hubáček, Březina – Plaček, Braňka, Modrovič, Materna (75. Zelenka) – Kejda, Melíšek.

Loučeň: Bednář – Krupička, Dědek, Holánek, Folbrecht – Balcar (75. Vlasák) Holub, Škuthan, Janata – Štěpánek, Mičinec.

Loučeň opět padla

Loučeň – Rezerva Velimi, zástupce Kolínského okresu v I. B třídě skupiny C, zajížděla na půdu poslední Loučeně.

FK Loučeň – FC Velim B 0:3
Loučeni se poslední dobou příliš nedaří a v sobotním utkání chtěla přerušit sérii pěti utkání bez vítězství. To se domácím nepodařilo a Velim si zaslouženě odvezla všechny tři body. „Hodně nám pomohl rychlý gól z kopačky Nedbala,“ vystihl důležitý moment utkání trenér Velimi Miroslav Cmár. Velim svého soupeře přehrávala a nepustila do žádné větší brankové příležitosti. „Když domácí měli náznak šance, tak to vždy včasným výběhem vyřešil gólman Svoboda,“ chválil svého brankáře Cmár. Rozdíl ve skóre mohl být i větší, ale to by hráči Velimi museli proměnit šance, které se jim naskytly. „Soupeř mě překvapil. Na to, že jsou poslední, hráli domácí dobře. Podle mě se fotbal musel líbit i divákům,“ dodal trenér Velimi Cmár.

Branky: 7. a 33. Nedbal, 64. Hlavatý. Rozhodčí: Ledvina. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

V okresním derby porazila Ostrá celek Loučeně

Ostrá - V dalším pokračování fotbalové I.B třídy skupiny C na sebe narazily dva okresní celky. Ostrá hostila na svém trávníku tým Loučeně, který už má pramalou šanci na záchranu.

Ostrá – Loučeň 2:0

Ostrá si v derby došla pro zasloužené tři body. V zápase měla více gólových příležitostí a porážka o dvě branky byla pro hosty ještě milosrdná.
Jako první se trefil Remenec. Košťál se dostal za obranu, jeho střelu zblokoval Lorenc, ale dobíhající Remenec míč uklidil do sítě. Hosté měli první velkou šanci ve 28. minutě o rohovém kopu, ovšem pokus Holuba byl tečovaný a skončil vedle. Pak ještě nebezpečně hlavičkoval Balcar, ale také nemířil mezi tři tyče. A tak udeřilo na druhé straně. Před Remencem zachránil opět Lorenc, ale následný roh přetavil ve druhou branku hlavou střídající Verner.

Ve druhém dějství domácí kontrolovali vývoj zápasu, hosté se na nic nezmohli. Obrovské šance měli na straně domácích Mileli a Košťál, ale jejich samostatné nájezdy gólem neskončily.

Branky: 14. Remenec, 44. Verner. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: Košťál, Verner – Lorenc, Balcar. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Ostrá: Heimrath – Čáp, Vojtěch (36. Verner), M. Kostenko, Effenberger – Remenec, Polák, Dozorec, Mileli – Košťál (79. Mikéska), Kotrba.

Loučeň: Lorenc – Holánek, Mušinec, Dědek, Krupička – Vlasák, Holub, Škuthan, Folprecht – Balcar, Špalda.

V Loučeni jsou už smířeni se sestupem

Ostrá - V okresním derby fotbalové I.B třídy skupiny C se z výhry radovali fotbalisté Sportovního sdružení Ostrá, kteří vyhráli nad celkem Loučeně 2:0. A nutno poznamenat, že zaslouženě.

„Tři body jsme potřebovali v definitivní jistotě záchrany. Naše výhra je zasloužená,“ uvedl těsně po utkání hrající trenér domácího celku Jiří Dozorec. „Pomohl nám rychlý gól a neméně důležitý byl i ten druhý,“ řekl Dozorec. Pojistku přidal těsně před poločase střídající Verner. Ve druhém poločase měli domácí další dvě obrovské šance, ale skóre se už nezměnilo. „Měli jsme to pod kontrolou. Škoda neproměněných šancí, to mě mrzí. Ale snad jsme si napravili reputaci z minulého týdne,“ vzpomněl si kouč Ostré na debakl 0:6 v Sadské. „Máme výsledkové výkyvy, toho se musíme vyvarovat. Jinak jsme hosty přehráli rychlostí, oni už mají v kádru starší ročníky,“ dodal Dozorec.

Hodnocení derby neodmítl ani hostující trenér Otakar Ottomanský. „Bylo to podprůměrné utkání z obou stran. My jsme vlastně hráli s hráči, kteří nám zbyli,“ připomněl loučeňský kormidelník fakt, že mu chyběli borci kvůli zranění a trestům. „Museli jsme předělat obranu, na stopera jsme dali Mičince. Jinak jsme zase dostali moc jednoduché góly. Vepředu nás přehráli rychlostí,“ uvědomil si Ottomanský, který už je smířený s pádem do okresního přeboru. „Víceméně jsme s tím už smířeni,“ přiznal.

Derby: Ostrá přivítá trápící se Loučeň

Ostrá - V nejnižší krajské soutěži, I. B třídě skupiny C, přivítají fotbalisté Ostré na svém trávníku Loučeň, která je zatím na posledním místě tabulky.

Ostrá by ráda napravila dojem z posledního utkání, které prohrála na hřišti v Sadské vysoko 6:0. „Je to derby a my chceme určitě zvítězit. Samozřejmě záleží na přístupu hráčů. Z některých výkonů jednotlivců v minulém kole v Sadské jsem byl zklamán, řekl hrající kouč Ostré Jiří Dozorec. „Naše výhoda bude, že soupeř je oslaben. Bereme to jako každý jiný zápas, nekoukáme na tabulku, jestli nastoupíme proti první nebo poslednímu celku tabulky,“ dodal Dozorec.

Loučeň je poslední a navíc jí trápí marodka. „Budeme se snažit vybojovat nějaké body, ale jasným favoritem jsou domácí. Chybí nám Balcar, Holler a Radolf, navíc čekáme, jaké tresty dostanou vyloučení z minulého střetnutí, Hradecký a Štěpánek,“ vyprávěl kouč Loučeně Otakar Ottomanský. „Naše vyhlídky jsou vzhledem k postavení v tabulce mizivé. Zbývá pouze pět kol do konce soutěže a naděje na záchranu je pro nás spíše teoretická. Ale rozhodně ještě nic nevzdáváme, budeme bojovat až do konce,“ dodal loučeňský trenér.

Loučeň prohrála, její situace je vážná

Loučeň - Domácí, kteří bojují o udržení v I. B třídě, utkání nezvládli. Neunesli verdikty sudího a zápas, ve kterém hráli víc jak jednu polovinu v devíti hráčích, prohráli o dva góly. Tuchorazi vystřílel výhru třemi góly Nekolný.
 Loučeň – Tuchoraz 1:3

Zápas se začal lámat už ve dvacáté druhé minutě. To sudí Chrudimský odpískal penaltu pro hosty, kteří ji proměnili, a od domácí od té dobry hráli v desíti. I tak se ale drželi. Nebýt toho, že za řeči dostal ještě na konci poločasu červenou Štěpánek, mohli i tak myslet na vítězství.

Jenže odehrát víc jak poločas v devíti hráčích je těžké. A tak už domácí zápas nezlomili. Díky své nedisciplinovanosti přišli o tři body, které si tak z trávníku Loučně odvezla Tuchoraz. „Byla to tragédie. Hráli jsem dlouho dobu proti devíti v jedenácti lidech a byli jsme rádi, že jsme vůbec dali góly. Byli jsme bez pohybu, nikdo se nehlásil o míče. Nejsem vůbec spokojený. Loučeň kdyby byla víc disciplinovaná, mohla doma v klídku brát body,“přiznal vedoucí Tuchorazi Roman Pěkný.

Trenér Loučně Otakar Ottomanský byl po zápase rozčarován. „To, co se tady stalo, je ostuda fotbalu. Víc vám k tomu neřeknu,“rozčiloval se po utkání.

Branky: 80. Mičinec - 22., 50. a 83. Nekolný. Rozhodčí: Chrudimský. ŽK: 4:4. ČK: 2:1. Poločas: 0:1. Diváci: 120.

Tuchoraz: M. Černý – Křen, J. Černý, Trnka, Blecha – Fott, T. Černý, Nekolný, Šmejkal – Pazderec (70. Novák), Franek.

Loučeň se o body dělila

Sibřina - Ve dvacátém kole fotbalové I.B třídy se odehrál zápas o poslední příčku tabulky. Utkaly se týmy Sibřiny a Loučně, které bojují o záchranu.

Ilustrační foto

Sibřina – Loučeň 3:3

Fotbalisté Loučně nezačali nejlépe a po chybě obrany inkasovali branku už v 8. minutě. Hosté se rychle oklepali a dvě minuty na to srovnali gólem Mičince. Do poločasu ale ještě jednou inkasovali a do kabin odcházeli s jednogólovou ztrátou. Loučeň hrála ze zajištěné obrany a ohrožovala soupeře svými rychlými protiútoky Štěpánka a Mičince. V 55. minutě si hráči Sibřiny vstřelili nešťastný vlastní gól a stav byl opět srovnán na 2:2. "Zápas ovlivnili i rozhodčí, kteří byli nejlepšími hráči Sibřiny na hřišti," řekl po utkání hlavní trenér Loučně Otakar Ottomanský.

Domácí fotbalisté dokázali vstřelit gól na 3:2 z penalty, která podle trenéra Ottomanského nebyla. Hráče Loučně to nepoložilo a gólem v 77. minutě dokázali vyrovnat. A když ke konci zápasu Mičinec přestřelil poloprázdnou bránu soupeře, zápas skončil remízou 3:3. "Šancí jsme měli na dva zápasy a bod za remízu je pro nás ztráta," prohlásil Otakar Ottomanský.

Branky Loučeně: 10. Mičinec, 55. vlastní, 77. Hradecký. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

FK Loučeň: Bednář – Krupička, Dědek, Holánek, Hradecký – Holub, Škuthan, Radolf, Janata (70. Folbrecht) – Štěpánek, Mičinec.

Jan Roule

Poslední Loučeň podlehla prvním Červeným Pečkám

Loučeň - V sobotu bylo na programu fotbalové I.B třídy skupiny C zajímavé utkání, které se hrálo v Loučeni. V přímém souboji zde mohly porovnat síly první tým tabulky s posledním. Poslední Loučeni se na jaře nedaří, neboť z pěti utkání čtyřikrát odešla poražena a jen jednou získala všechny tři body. To hostující tým Červených Peček dokázal z pěti zápasů vytěžit bodů třináct.

Autor: Deník

FK Loučeň – FK Červené Pečky 0:2

Hosté začali velmi dobře a už po sedmnácti minutách vedli rozdílem dvou branek, když se trefil Adamec a Žoha. Domácí se ovšem nevzdávali a snažili se s výsledkem něco udělat. "Na to, že jsou domácí poslední, mě dnes svým výkonem překvapili,“ vysekl poklonu domácímu celku kouč Červených Peček Radek Kulhánek.

Loučeň Červené Pečky zbytek poločasu přehrávala, ovšem obránci hostí si s nakopávanými míči na vysokého útočníka Loučeně, kterými se po většinu utkání domácí prezentovali, dokázali poradit. "Po úvodních brankách se půle spíše dohrávala. My jsme využívali hlavně rychlých protiútoků, protože domácí měli mírně pomalejší obránce,“ popisoval průběh první půle Kulhánek.

Druhá půle nabídla podobný obrázek jako ta první, Červené Pečky hrozily především z rychlých brejků, kterých ale nedokázaly využít, přestože se ocitly ve třech vyložených brankových šancích. "V druhé půli jsme nedokázali proměnit naše šance a ke konci zápasu se už ani nic zajímavého nedělo a zápas se jen dohrával,“ dodal Radek Kulhánek, trenér Červených Peček.

"Vzhledem k tomu, že hrál první s posledním, tak to byl vyrovnaný zápas. Bohužel jsme dvakrát rychle inkasovali a víceméně bylo po utkání. Hosté se poté zaměřili spíše na obranu a hrozili především z brejků. My jsme sice hosty herně mírně přehrávali, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevypracovali,“ hodnotil utkání trenér Loučeně Otakar Ottomanský.

Branky: 7. Adamec, 17. Žoha. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Herda. Poločas: 0:2. Diváci: 100.

FK Červené Pečky: Jón – Nádvorník (68. Krátký), Malina, Janovský – Pokorný – Adamec (85. Procházka), Rejthárek, Herčik, Zach – Žoha (80. Podnecký), Vohnický.

FK Loučeň: Lorenc – Krupička, Mičinec, Holub, Radlický – Štěpánek, Radolf, Holánek, Škuthan (80. Vlasák), Janata (70. Špalda) – Dědek.

Denis Jeřábek

Loučeň nevyužila převahu a dostala čtyři góly

Tupadly – V dalším utkání I. B třídy skupiny C prohrála Loučeň, která je vážně ohrožena sestupem na hřišti v Tupadlech. Po většinu zápasu měli paradoxně hosté více ze hry.

Ilustrační foto.

Tupadly – Loučeň 4:0

Těžko uvěřitelné konečné skóre utkání vzhledem k jeho průběhu. V prvním poločase se domácí dostali třikrát na polovinu Loučeně a byly z toho dvě branky. Loučeň měla šance na další tři zápasy, ale v koncovce trestuhodně selhala.

„My jsme hráli fotbal a soupeř dával góly. Bylo neuvěřitelné, co jsme dokázali nedat. Herně jsme byli lepší, ale když nedáme branku ani z nejtutovější příležitosti, tak nemůžeme pomýšlet na body,“ uvedl trenér Loučeně Otakar Ottomanský.

Ve druhém poločase měla hra obdobný obrázek. Hosté nedokázali vstřelit gól a Tupadly přidaly další dvě branky.

„Výsledek neodpovídá průběhu utkání. Loučeň si vytvořila spoustu šancí, ale žádnou neproměnila. Měli smůlu v koncovce a my dobře postavené tyče, do kterých se soupeř několikrát trefil,“ řekl kouč domácích Karel Mikeš.

Tupadly: Skokan – Průcha, Štajner, Jícha, Krajíček – Kruml (46. Nezbeda), Truksa, Drbohlav, Chvátal – Kopecký, Čmakal (65. Maszároš).

Loučeň: Lorenc – Balcar, Holánek, Mičinec, Hradecký – Štěpánek, Radolf, Krupička, Škuthan, Folbrecht (46. Vlasák) – Dědek (75. Špalda).