Nejstarší fotbalový klub v Čechách

Sezóna 08/09

24.kolo - jaro 2009

Sestupující Loučeň zdolala Sadskou

Loučeň - 25. kolo fotbalové 1.B třídy nabídlo souboj posledního týmu Loučně se šestým celkem tabulky Sadskou.

Z okresního derby fotbalové I.B třídy Slovan Lysá - Sadská (1:3)
Autor: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Loučeň – Sadská 3:2

„Na dnešním zápase se projevilo počasí,“ poukázal Otakar Ottomanský, vítězný trenér utkání. V zápase se ujali vedení nejdříve hosté, když v 10. minutě skóroval Nedbal. Domácí ale nesložili zbraně a střelou podél gólmana Šrůty v 18. minutě srovnali krok. Ve 25. minutě utkání tvrdou střelou z vápna prostřelil hostujícího gólmana Balcar a domácí se chopili vedení 2:1.
„Zápas byl ve volnějším tempu, ale přesto obě mužstva hodně útočila,“ řekl Ottomanký. Ve druhém poločase dokázalo hostující mužstvo vstřelit gól na 2:2, ale nedokázalo uhlídat domácího Dědka, který v 79. minutě po standardní situaci vyhrál ve vápně souboj a zajistil tak výhru s konečným výsledkem 3:2.
„Fotbal plakal, hráli jsme špatně, měli jsme silně kombinovanou sestavu. Nevytvořili jsme si žádnou takovou šanci, abychom dokázali zápas obrátit v náš prospěch,“ řekl po utkání zklamaný trenér hostí Jiří Kozák.

Branky: 18. Štěpánek, 25. Balcar, 79. Dědek – 10. Nedbal, 70. Plot. Rozhodčí: Švejda. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 2:1.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek, Holánek, Folbrecht – Balcar (80. Bednář), Holub, Škuthan, Janata – Mičinec, Štěpánek .

Sadská: Šrůta – Kříž, Jirásek, Čapek, Rosypal – Pajkrt, Nedbal, Svoboda, Telipský – Plot, Bílek (75. Kučera).