Nejstarší fotbalový klub v Čechách

Sezóna 08/09

25.kolo - jaro 2009

Loučeň se vítězně rozloučila s krajskou soutěží

Loučeň /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Loučně se v posledním 26. kole fotbalové I.B třídy rozloučili vítězně. Dvoubrankovým rozdílem porazili Lysou nad Labem na jejím trávníku.

FK Slovan Lysá nad Labem – FK Loučeň 0:2

Zápas se odehrával v poklidném tempu. Fotbalisté Lysé se snažili hrát kombinační fotbal, zatím co hráči Loučně raději volili přímočaré útoky spíše středem hřiště, který překonávali dlouhými balony. Obě mužstva se, ale potýkala s jedním velkým problémem, a to byla finální přihrávka. První šance zápasu přišla ve 22. minutě a byli to domácí, kteří dokázali pohotově vystřelit z hranice velkého vápna. Střela byla tečována a šance skončila následným rohem, který hostující obrana dokázala odvrátit. Svoji šanci si též dokázala vytvořit Loučeň. Nejprve ohrozila domácí branku z trestného kopu a ve 33. minutě nedosáhl skluzem Škuthan na centr z pravé strany, který mířil mezi domácí obranu a gólmana Zahrádku. Ve 39. minutě se domácí fotbalisté dožadovali penaltového kopu, ale hlavní arbitr Vinter mávnutím ruky ukazoval, hrajte dál. O poločasové přestávce šli fotbalisté do kabin za remízového stavu.

Ve druhém poločase měli mnoho šancí domácí. V 55. minutě Duchoslav trefil břevno a v 58. minutě běžel Kříž sám na gólmana. Míč se mu ale nešťastně zapletl mezi nohama a gólman Bednář si jej poté v klidu sebral. Domácí se hnali do útoku, načež zapomněli na obranu. V 76. minutě nedovoleně zastavila domácí obrana útok Loučně a byl nařízen pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Balcar.

V posledním duelu sezony chtěla Lysá uhrát alespoň bod a vsadila vše na útok. Hráči Loučně dokázali využít své šance, kdy šli tři útočníci na dva obránce, a Štěpánek vstřelil poslední gól v této soutěži. Hráči Loučně se tak vítězstvím důstojně rozloučili s I.B třídou.

Branky: 76. Balcar (z PK), 88. Štěpánek. Rozhodčí: Vinter. ŽK: Ďurika, Cáska – Štěpánek, Balcar. Diváci: 60. Poločas: 0:0.