FK LOUČEŇ 1893  :  SK  MĚSTEC KRÁLOVÉ  2:0  (pol.0:0)

Branky : Balcar 2x

Rozhodčí : Vokněr

Divácí : 80

Momentky a komentáře z utkání :

Fotbalisté Loučeně potvrdili zlepšené výkony z domácího prostředí a po děsivé hře v Pátku v sobotu doma zdolali i Městec Králové. V utkání 10. kola okresního přeboru vyhráli 2:0 zásluhou branek Balcara . V tabulce  tak potvrdili druhé místo dva body za prvním Přerovem .

Začátek zápasu patřil domácím z, kteří dobrým pohybem získávali převahu. Domácí hráči se dlouho nemohli dostat do žádné stoprocentní šance hlavně díky  dobře bránící obraně hostů. Postupem času však tento nedostatek odstranili a začali Městec tlačit.  Hrálo se ve vysokém tempu nahoru dolů. Hra se přelévala od branky k brance,obě mužstva si postupně vypracovala vyložené šance ale oba golmani  bezchybně drželi čisté konto. Až do 55. minuty, kdy Německý  našel nehlídaného Balcara, který neměl problém střelou po zemi k tyči poslat míč za záda městeckého brankáře.V  průběhu druhého poločasu Loučeň začala svého soupeře přehrávat čím dál více a vypracoval si několik gólových šancí. V 68.minutě se po Štěpánkově přihrávce ocitl sám na hranici velkého vápna Balcr ,který opět nedal šanci brankáři městce,který následovně tahá míč z branky 2:0. Do třetice mohl branku přidat Balcar, ale dlouho otálel se střelou která jen minula tyč.

Okresní přebor: Favorit z Městce opět ztratil

Nymbursko - V 10. kole okresního přeboru fotbalistů si první tři mužstva připsala vítězství. Ve šlágru kola přehrála Loučeň ambiciózní Městec Králové. Na chvostu tabulky se usadila rezerva Sadské a Pátek.

Loučeň – Městec Králové 2:0

Šlágrem desátého kola soutěže byl souboj mezi Loučení a Městcem Králové, tedy týmy, které se před sezonou netajily postupovými ambicemi. Utkání rozhodl dvěma zásahy ve druhém poločase loučeňský Balcar.

„Bylo to docela kvalitní utkání, oba týmy hrály v tempu. V prvním dějství jsme měli dvě šance, hosté zahrozili jednou. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale my jsme dali branku. Pak měl Městec tři tutovky, ale pochvalu zaslouží Lorenc, který vše pochytal. My jsme potom přidali druhý gól a bylo rozhodnuto,“ hodnotil zápas loučeňský trenér Otakar Ottomanský.

„V prvním dějství se nic moc nedělo. Domácí asi měli více ze hry, hrálo se hodně bojovně. Po prvním gólu jsme to otevřeli a měli jsme tři velké šance. My jsme nedali nic, zatímco domácí ze svých tří příležitostí proměnili dvě. Minimálně bod jsme si určitě zasloužili,“ řekl hostující záložník Zbyněk Eliáš.

Branky: 55. a 68. Balcar. Rozhodčí: Vokněr. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek, Holub, Holánek (20. Folbrecht) – Kos (73. Janata), Radolf, Mušinec, Německý (88. Vlasák) – Štěpánek, Balcar.

Městec Králové: Mojžíš – Poděbradský, Z. Hradečný, M. Hradečný, Novák – Hejduk, Eliáš (46. Kafka), Velenský, Doležal (46. Votava) – Krejčí, Novotný.