KOSTOMLATY  :  FK LOUČEŇ 1893  0:6 ( pol.0:2 )

Branky FK : Štěpánek 3 ; Balcar ; Německý 2

Rozhodčí : Havlas

Diváci : 80

Momentky z utkání ,statistika

Týmy ze spodku překvapily, půlmistrem je Loučeň

FK Loučeň deklasovala 6:0 Kostomlaty a jedenáctým vítězstvím v sezóně si pojistila vedení v tabulce a dál suveréně vede Okresní přebor.

Skóre otevřel již v 7. minutě osmým gólem v sezóně  střelec Loučeně Štěpánek, který se po kolmé příhrávce Německého a nekompromisní střelou otevírá brankostroj Loučeně 0:1. V 29.minutě se opět vlní síť domácího golmana Touše ,který nestačil na pohotovou střelu nejproduktivnějšího hráče Loučeně Německýho 0:2.Domácí se pokoušeli dohánět zdrcující tempo hostů,ale marně.Po přestávce domácí obdrželi další branku z pokutového kopu,kterou proměnil opět Německý 0:3.Od tohoto momentu se domácí hráči jen pokoušeli hrát fotbal a s otevřenou pusou sekundovali rozjeté loučeni.Po odraženém rohovém kopu se před brankou rychle zorientoval Štěpánek a z otočky razantně zakončil 0:4. Domácí ale už za necelou 5 minutu opět tahají míč z Toušovi branky ,kterou rozvlnil Balcar 0:5. Útočník Štepánek zpracoval spoluhráčův dlouhý nákop z vlastní půlky a prostřelil brankáře Touše na konečných 0:6.. Poslední minuty dohrála Loučeň bez útočníka Balcara,který se nechal zbytečně vyloučit.

Kostomlaty – Loučeň 0:6

Hosté nasázeli domácím šest branek, tři z nich dal Štěpánek. Domácí se snažili z výsledkem něco udělat do třetí branky, pak bylo hotovo.

„Dostali jsme dva góly po velkých chybách, byly to zbytečné góly. Na začátku druhé půle jsme na soupeře vlétli, ale brzy jsme inkasovali a pak nebylo co řešit. Loučeň tady zanechala nejlepší dojem ze všech týmů,“ řekl Josef Petráš, vedoucí kostomlatského mužstva.

„Celý zápas jsme byli lepší, soupeře jsme přehrávali. Domácí odpadli po třetí brance, pak to byla otázka skóre,“ řekl kouč Loučeně Otakar Ottomanský, kterého mrzí jen vyloučení Balcara. „Bylo zbytečné,“ dodal trenér.

Branky: 7., 68. a 88. Štěpánek, 29. a 60. Německý (1. z PK), 72. Balcar. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 3:6. ČK: 90. Balcar (L). Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Kostomlaty: Touš – Loudil, Milan Sporiš, Pavel Dvořák, Janata – Petr Dvořák, Neagu, Zinek (70. Solar), Holcman (54. Malinek) – Novák, Kaucký (80. A. Bárta).

Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek, Vlasák, Folbrecht – Balcar, Radolf, Holub, Německý (65. Kos) – Štěpánek, Holler (55. Janata).