Sezóna 08/09

14.kolo - jaro 2009

Rezerva Polabanu skolila Loučeň, oba góly dal Martínek

Kouč Loučeně si myslí, že jeho tým dostal gól z ofsajdu

Nymburk - Podle tabulkového postavení byli favoritem okresního derby nejnižší krajské soutěže fotbalisté rezervy nymburského Polabanu. A ti také svoji úlohu zvládli a celek Loučeně porazili 2:0. Loučeň hraje o záchranu, a tak ji porážka musí hodně mrzet.

Z okresního fotbalového derby fotbalové I.B třídy Polaban Nymburk B - Loučeň
Autor: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Velký podíl na výhře domácích měl brankář Havelka, který zlikvidoval několik slibných příležitostí soupeře. „Musím ho pochválit za dobré zákroky,“ řekl vedoucí mužstva Polabanu Karel Kovacs. „My jsme ale byli lepší, dobře zahráli i střídající hráči, což nás potěšilo,“ řekl.

Nebyl to ale jen domácí tým, který měl šance. „Je fakt, že jsme byli hlavně produktivnější. Kdybychom dřív přidali třetí gól, nebylo by o co hrát. Takhle cítila Loučeň stále šanci,“ dodal Kovacs.

Kvalitu mače si pochvaloval loučeňský trenér Otakar Ottomanský. „Docela pohledné utkání na úvod sezony. Mělo to šlušné tempo a herně to bylo vyrovnané,“ řekl kouč.

Loučeňská výprava se hodně zlobila na rozhodčí ve 35. minutě, kdy utekl Martínek a dal úvodní gól. Hosté se dožadovali odpískání ofsajdu. „Bylo to hodně sporné, podle nás to byl ofsajd,“ ulevil si Ottomanský. „Po druhém gólu bylo o vítězi rozhodnuto, i když jsme ještě nějakou šanci měli,“ dodal.

Nymburk - Na hřišti nymburského AFK sehrála fotbalová rezerva Polabanu Nymburk první jarní utkání I.B třídy. Soupeřem jí byla v okresním derby Loučeň, která bojuje o záchranu.

Polaban B – Loučeň 2:0

Utkání rozhodl svými zásahy rychlonohý Martínek, který dříve na Loučeni také působil. Ten dal obě branky, které rozdělil do obou poločasů.

Utkání bylo herně vyrovnané a také na šance to bylo nerozhodně. Ovšem domácí byli produktivnější a dali dva góly. Hostům se nepodařilo vstřelit branku ani z těch nejvyloženějších příležitostí. A to také zásluhou dobře chytajícího Havelky.

První branku dal Martínek ve 35. minutě. Zaběhl si za obranu a překonal Lorence. Hosté se sice dožadovali odmávání a odpískání ofsajdu, ale toho se nedočkali. Druhý zásah přidal nymburský forvard po hodině hry. Loučeň už se na odpověď nezmohla. Blízko kontaktnímu gólu byl střelec Mičinec, ale jeho hlavičkový pokus lapil gólman Polabanu.

Branky: 35. a 60. Martínek. Rozhodčí: Herda. ŽK: 1:4. Diváci: 130. Poločas: 1:0.

Polaban Nymburk B: Havelka – Hájek, J. Grešula, Kubálek, Košvanec – L. Růžička (59. Vagenknecht), R. Růžička, Kukla, Jeřábek – Martínek (61. Martinec), Soukal (70. Fiala).

Loučeň: Lorenc – Janata, Holler (70. Folbrecht), Dědek, Hradecký – Štěpánek, Škuthan, Radolf, Holánek, Balcar (60. Holub) – Mičinec.