FK Loučeň 1893

Nejstarší fotbalový klub v Čechách

Sezóna 08/09

19.kolo - jaro 2009

Poslední Loučeň podlehla prvním Červeným Pečkám

Loučeň - V sobotu bylo na programu fotbalové I.B třídy skupiny C zajímavé utkání, které se hrálo v Loučeni. V přímém souboji zde mohly porovnat síly první tým tabulky s posledním. Poslední Loučeni se na jaře nedaří, neboť z pěti utkání čtyřikrát odešla poražena a jen jednou získala všechny tři body. To hostující tým Červených Peček dokázal z pěti zápasů vytěžit bodů třináct. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: Deník

FK Loučeň – FK Červené Pečky 0:2

Hosté začali velmi dobře a už po sedmnácti minutách vedli rozdílem dvou branek, když se trefil Adamec a Žoha. Domácí se ovšem nevzdávali a snažili se s výsledkem něco udělat. "Na to, že jsou domácí poslední, mě dnes svým výkonem překvapili,“ vysekl poklonu domácímu celku kouč Červených Peček Radek Kulhánek.

Loučeň Červené Pečky zbytek poločasu přehrávala, ovšem obránci hostí si s nakopávanými míči na vysokého útočníka Loučeně, kterými se po většinu utkání domácí prezentovali, dokázali poradit. "Po úvodních brankách se půle spíše dohrávala. My jsme využívali hlavně rychlých protiútoků, protože domácí měli mírně pomalejší obránce,“ popisoval průběh první půle Kulhánek.

Druhá půle nabídla podobný obrázek jako ta první, Červené Pečky hrozily především z rychlých brejků, kterých ale nedokázaly využít, přestože se ocitly ve třech vyložených brankových šancích. "V druhé půli jsme nedokázali proměnit naše šance a ke konci zápasu se už ani nic zajímavého nedělo a zápas se jen dohrával,“ dodal Radek Kulhánek, trenér Červených Peček.

"Vzhledem k tomu, že hrál první s posledním, tak to byl vyrovnaný zápas. Bohužel jsme dvakrát rychle inkasovali a víceméně bylo po utkání. Hosté se poté zaměřili spíše na obranu a hrozili především z brejků. My jsme sice hosty herně mírně přehrávali, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevypracovali,“ hodnotil utkání trenér Loučeně Otakar Ottomanský.

Branky: 7. Adamec, 17. Žoha. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Herda. Poločas: 0:2. Diváci: 100.

FK Červené Pečky: Jón – Nádvorník (68. Krátký), Malina, Janovský – Pokorný – Adamec (85. Procházka), Rejthárek, Herčik, Zach – Žoha (80. Podnecký), Vohnický.

FK Loučeň: Lorenc – Krupička, Mičinec, Holub, Radlický – Štěpánek, Radolf, Holánek, Škuthan (80. Vlasák), Janata (70. Špalda) – Dědek.

Denis Jeřábek

Žádné komentáře