Nejstarší fotbalový klub v Čechách

Sezóna 08/09

22.kolo - jaro 2009

V okresním derby porazila Ostrá celek Loučeně

Ostrá - V dalším pokračování fotbalové I.B třídy skupiny C na sebe narazily dva okresní celky. Ostrá hostila na svém trávníku tým Loučeně, který už má pramalou šanci na záchranu.

Ostrá – Loučeň 2:0

Ostrá si v derby došla pro zasloužené tři body. V zápase měla více gólových příležitostí a porážka o dvě branky byla pro hosty ještě milosrdná.
Jako první se trefil Remenec. Košťál se dostal za obranu, jeho střelu zblokoval Lorenc, ale dobíhající Remenec míč uklidil do sítě. Hosté měli první velkou šanci ve 28. minutě o rohovém kopu, ovšem pokus Holuba byl tečovaný a skončil vedle. Pak ještě nebezpečně hlavičkoval Balcar, ale také nemířil mezi tři tyče. A tak udeřilo na druhé straně. Před Remencem zachránil opět Lorenc, ale následný roh přetavil ve druhou branku hlavou střídající Verner.

Ve druhém dějství domácí kontrolovali vývoj zápasu, hosté se na nic nezmohli. Obrovské šance měli na straně domácích Mileli a Košťál, ale jejich samostatné nájezdy gólem neskončily.

Branky: 14. Remenec, 44. Verner. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: Košťál, Verner – Lorenc, Balcar. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Ostrá: Heimrath – Čáp, Vojtěch (36. Verner), M. Kostenko, Effenberger – Remenec, Polák, Dozorec, Mileli – Košťál (79. Mikéska), Kotrba.

Loučeň: Lorenc – Holánek, Mušinec, Dědek, Krupička – Vlasák, Holub, Škuthan, Folprecht – Balcar, Špalda.

V Loučeni jsou už smířeni se sestupem

Ostrá - V okresním derby fotbalové I.B třídy skupiny C se z výhry radovali fotbalisté Sportovního sdružení Ostrá, kteří vyhráli nad celkem Loučeně 2:0. A nutno poznamenat, že zaslouženě.

„Tři body jsme potřebovali v definitivní jistotě záchrany. Naše výhra je zasloužená,“ uvedl těsně po utkání hrající trenér domácího celku Jiří Dozorec. „Pomohl nám rychlý gól a neméně důležitý byl i ten druhý,“ řekl Dozorec. Pojistku přidal těsně před poločase střídající Verner. Ve druhém poločase měli domácí další dvě obrovské šance, ale skóre se už nezměnilo. „Měli jsme to pod kontrolou. Škoda neproměněných šancí, to mě mrzí. Ale snad jsme si napravili reputaci z minulého týdne,“ vzpomněl si kouč Ostré na debakl 0:6 v Sadské. „Máme výsledkové výkyvy, toho se musíme vyvarovat. Jinak jsme hosty přehráli rychlostí, oni už mají v kádru starší ročníky,“ dodal Dozorec.

Hodnocení derby neodmítl ani hostující trenér Otakar Ottomanský. „Bylo to podprůměrné utkání z obou stran. My jsme vlastně hráli s hráči, kteří nám zbyli,“ připomněl loučeňský kormidelník fakt, že mu chyběli borci kvůli zranění a trestům. „Museli jsme předělat obranu, na stopera jsme dali Mičince. Jinak jsme zase dostali moc jednoduché góly. Vepředu nás přehráli rychlostí,“ uvědomil si Ottomanský, který už je smířený s pádem do okresního přeboru. „Víceméně jsme s tím už smířeni,“ přiznal.