FK Loučeň 1893

Nejstarší fotbalový klub v Čechách

Sezóna 08/09

Zimní příprava

Krchleby potopil pěti góly Mičinec

Hořátev – Na neutrální půdě v Hořátvi sehráli své poslední utkání před startem jarní části I. B třídy fotbalisté Loučeně. Krchleby, které hrají okresní přebor, dostali od loučeňských fotbalistů šest branek.

 

Z okresního derby I.B třídy Loučeň - Slovan Lysá (2:0)
Z okresního derby I.B třídy Loučeň - Slovan Lysá (2:0)
Autor: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Loučeň – Krchleby 6:1

Zápas se stal představením jednoho muže. Loučeňský Mičinec nasázel svému soupeři pět branek a na šestou přihrál Štěpánkovi. Loučeň přitom nevstoupila do zápasu dobře, hned ve druhé minutě inkasovala z přímého kopu.

„Po faulu Janaty zahrával soupeř trestný kop ze strany hřiště, bohužel Bednář míč podcenil a my hned v úvodu prohrávali,“ litoval kouč Loučeně Otakar Ottomanský.

Po obdržené brance převzali otěže utkání fotbalisté Loučeně a začalo střelecké představení jejich kanonýra.

„Mičinec se ve čtvrté minutě ještě zastřeloval, když z malého vápna trefil tyč, poté však mířil pětkrát do černého, Štěpánkovi navíc přihrával na další gól,“ kvitoval střelecké představení svého šutéra Ottomanský.

„Během zápasu byla patrná naše převaha, projevilo se, že hrajeme o soutěž výš,“ dodal loučeňský trenér.

Branky Loučeně: Mičinec 5, Štěpánek. Poločas: 3:1.

Loučeň: Bednář (46. Lorenc) – Janata (46. Folbrecht), Holler, Dědek, Hradecký – Štěpánek, Holánek, Škuthan, Gonda – Mičinec, Holub.

Loučeň v prvním zápase vítězně

Kolín – Fotbalisté Loučeně zahájili svoji zimní přípravu prvním přátelským zápasem. V něm porazili starší dorostence Kolína o dvě branky.

 
 

ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Lenka Bradová

dor. Kolín – Loučeň 2:4

Domácí vstoupili do utkání dobře a ujali se vedení. Loučeň se dostávala do tempa pozvolna, přece jenom to bylo jejich první utkání, v hrubé přípravě a postupem času získávala převahu. Hosté do poločasu vyrovnali zásluhou Mičince. „Bylo znát, že jde o naše první utkání, ale jsem spokojený, jak kluci k zápasu přistoupili,“ povídal po utkání trenér Loučeně Otakar Ottomanský.

Ve druhém poločase inkasovali hosté opět jako první. Poté neproměnili několik slibných příležitostí, ale s přibývajícím časem se jejich převaha projevila i gólově. V sedmdesáte minutě vyrovnal Štěpánek. Fotbalisté Loučeně stihli do konce utkání ještě dvakrát rozvlnit síť za domácím brankářem a radovali se tak ze zaslouženého vítězství. „Při druhém obdrženém gólu šlo o chybnou komunikaci mezi brankařem Lorencem a Janatou. Potom se už projevila naše převaha, kterou jsme dokázali vyjádřit i gólově,“ řekl k utkání hostující kouč.

Branky: Mičinec 2, Štěpánek, Škuthan. Poločas 1:1.

Loučeň: Bednář (Lorenc) – Folprecht, Holánek, Holler, Hradecký – Balcar, Škuthan, Bobek, Janata – Štěpánek, Mičinec.

Další přípravný zápas čeká Loučeň příští čtvrtek.

Žádné komentáře