FK Loučeň 1893

Nejstarší fotbalový klub v Čechách

Aktuálně - okresní soutěže NB

Hradčanský brankář inzultoval ve Slovči rozhodčího Ryšánka

Sloveč - Hradčanský brankář Pavel Horáček inzultoval v dalším kole fotbalové III. třídy skupiny B na hřišti Slovče rozhodčího zápasu  Martina Ryšánka.
 

Fotbalové utkání III. třídy skupiny B mezi týmy Slovče a hostujících Hradčan bylo v 70. minutě rozhodčím Martinem Ryšánkem ukončeno. Na vině byla inzultace sudího brankářem Hradčan Pavlem Horáčkem. V té době byl stav nerozhodný 0:0.

„Odpískal jsem proti hostům faul nedaleko jejich šestnáctky. Na to gólman reagoval urážkou, takže jsem mu dal červenou kartu. On se ale rozeběhl ke mě a pěstí mě chtěl udeřit. Já jsem ale naštěstí uhnul a jeho ruka mě pouze škrtla,“ vyprávěl hlavní arbitr utkání.

Poté Ryšánek zápas pochopitelně ukončil.

„Do zápisu hosté napsali námitku. Údajně se jim nelíbilo, že jsem málo trestal žlutými kartami zákroky domácích fotbalistů. V té době měla Sloveč dvě žluté karty, hosté jednu,“ řekl sudí Martin Ryšánek, jenž proti domácím odpískal v prvním poločase pokutový kop, který však Hradčany neproměnily.
Nám se podařilo získat i stanovisko brankáře Horáčka. „Co řekl sudí, to je pravda. Já jsem pak jednal skratovitě,“ uvědomuje si s odstupem času hradčanský brankář, který bude muset rukavice na nějaký čas odložit. „Jednal jsem pod dojmem, že nás chce rozhodčí poškodit, protože už nás předtím pískal dvakrát a vždy pískal proti nám. V mých očích vedl zápas tendenčně potřetí proti našemu týmu. Nicméně jsem jednal skratovitě,“ sypal si popel na hlavu Horáček.

Toho samozřejmě stihne trest, jehož výši vyřkne disciplinární komise při svém čtvrtečním zasedání. „Trest musím přijmout. Jen doufám, že nebudou mým jednáním poškozeny Hradčany,“ přeje si gólman Hradčan.

Chyby brankáře si je vědom i trenér hradčanského celku Miroslav Kopecký. „Pavlovi prostě ujely nervy. Je to jeho neomluvitelná chyba,“ přitakal kouč Hradčan.

Hradčany jsou desáté a mají čtyřiadvacet bodů, Sloveč je předposlední třináctá a má sedmnáct bodů.

A jaký trest hrozí hříšníkovi? „Určitě zastavení činnosti v řádů měsíců,“ uvedl mluvčí nymburské disciplinární komise Miroslav Čepelka.

Posledni komentare
17.03.2011 05:40:09: písknul pro vás penaltu..a dal jednu žlutou...asi jste blázni jak můžete napsat že vás poškodil...
SKANDÁL: Pokoušela se Jíkev podplácet již podruhé?

Jíkev - V poslední době vypluly na povrch informace, že fotbalový klub TJ Jíkev se pokusil ovlivnit výsledky posledních dvou utkání svého týmu.
 
sehrála Jíkev mistrovské utkání okresního přeboru na půdě jasného lídra soutěže z Milovic. A někdo z jíkevského klubu kontaktoval hráče Milovic s několikatisícovou nabídkou za vítězství ve vzájemném duelu.

„Během týdne jsme zaznamenali nějaké náznaky toho, že by Jíkev chtěla utkání nechat. Ale nikdo nás osobně nekontaktoval. Navíc jsme vše před zápasem řekli rozhodčímu utkání. V den zápasu ani v jeho průběhu k žádným pokusům o ovlivnění nedošlo a zápas se odehrál zcela regulérně,“ řekl člen milovického týmu Ivan Plecitý.

Tento víkend sehrála Jíkev domácí utkání proti celku Kostomlat. Toto utkání je také zahaleno celou řadou otázek a podivných rozhodnutí. Hlavní rozhodčí střetnutí Valdemar Vančura ve druhém poločase poslal do sprch hned čtyři hráče, z toho tři z hostujícího týmu.

„Pan Vančura z toho zápasu udělal bramboračku. Vyloučil dva hráče Kostomlat k údivu všech a za stavu 3:3 to vypadalo, že domácí spolu s hlavním arbitrem čekají na rozhodující gól jíkevského celku, který v předposlední minutě také přišel. I domácí fanoušci kroutili hlavou nad výkonem pana rozhodčího,“ uvedl nezávislý divák z Oskořínka, který si nepřál být jmenován.

Na ne zrovna férové počínaní rozhodčího upozornil i jeden z tábora Kostomlatských. „Působím ve fotbale několik desítek let, ale to, co se dělo v Jíkvi, nemělo s fotbalem nic společného,“ řekl.

Dalším otazníkem duelu je zápis o utkání. V něm se objevily dvě červené karty nezvykle na druhé straně zápisu.

„Ty červené karty uvedené na druhé strandě jsou pro mě zařážející. Je to hodně neobvyklé, ale pořád jde pouze o spekulace. Uděláme vše pro to, aby se situace vyjasnila,“ řekl předseda komise rozhodčích Josef Voborník.

Hlavní rozhodčí utkání Vančura možné ovlivnění zápasu kategoricky vyloučil.

„Je to absolutní nesmysl! Pan Voborník pouze škodí okresním rozhodčím. Po každém zápase jim volá a ptá se, co neobvyklého se stalo. Nebyly mi nabídnuty žádné peníze,“ vyprávěl rozhořčeně rozhodčí Valdemar Vančura.

O vyjádření jsme požádali i druhou stranu. Ta však všechny tyto události dementovala. „O ničem takovém nevím. Když budu mluvit za členy výboru, tak jsem si jistý, že by nikdo z nás něco takového nepodnikl,“ uvedl jeden z členů výboru TJ Jíkev.

Otázkou zůstává, kde je pravda a co dál s tímto oddílem,který uplácí...

Jikev,zaslouženě bude hrát ročník 2009/2010 okresní třetí třídu !!!