FK Loučeň 1893

Nejstarší fotbalový klub v Čechách

Aktuálně - okresní soutěže NB

Inzultace

Hradčanský brankář inzultoval ve Slovči rozhodčího Ryšánka

Sloveč - Hradčanský brankář Pavel Horáček inzultoval v dalším kole fotbalové III. třídy skupiny B na hřišti Slovče rozhodčího zápasu  Martina Ryšánka.
 

Fotbalové utkání III. třídy skupiny B mezi týmy Slovče a hostujících Hradčan bylo v 70. minutě rozhodčím Martinem Ryšánkem ukončeno. Na vině byla inzultace sudího brankářem Hradčan Pavlem Horáčkem. V té době byl stav nerozhodný 0:0.

„Odpískal jsem proti hostům faul nedaleko jejich šestnáctky. Na to gólman reagoval urážkou, takže jsem mu dal červenou kartu. On se ale rozeběhl ke mě a pěstí mě chtěl udeřit. Já jsem ale naštěstí uhnul a jeho ruka mě pouze škrtla,“ vyprávěl hlavní arbitr utkání.

Poté Ryšánek zápas pochopitelně ukončil.

„Do zápisu hosté napsali námitku. Údajně se jim nelíbilo, že jsem málo trestal žlutými kartami zákroky domácích fotbalistů. V té době měla Sloveč dvě žluté karty, hosté jednu,“ řekl sudí Martin Ryšánek, jenž proti domácím odpískal v prvním poločase pokutový kop, který však Hradčany neproměnily.
Nám se podařilo získat i stanovisko brankáře Horáčka. „Co řekl sudí, to je pravda. Já jsem pak jednal skratovitě,“ uvědomuje si s odstupem času hradčanský brankář, který bude muset rukavice na nějaký čas odložit. „Jednal jsem pod dojmem, že nás chce rozhodčí poškodit, protože už nás předtím pískal dvakrát a vždy pískal proti nám. V mých očích vedl zápas tendenčně potřetí proti našemu týmu. Nicméně jsem jednal skratovitě,“ sypal si popel na hlavu Horáček.

Toho samozřejmě stihne trest, jehož výši vyřkne disciplinární komise při svém čtvrtečním zasedání. „Trest musím přijmout. Jen doufám, že nebudou mým jednáním poškozeny Hradčany,“ přeje si gólman Hradčan.

Chyby brankáře si je vědom i trenér hradčanského celku Miroslav Kopecký. „Pavlovi prostě ujely nervy. Je to jeho neomluvitelná chyba,“ přitakal kouč Hradčan.

Hradčany jsou desáté a mají čtyřiadvacet bodů, Sloveč je předposlední třináctá a má sedmnáct bodů.

A jaký trest hrozí hříšníkovi? „Určitě zastavení činnosti v řádů měsíců,“ uvedl mluvčí nymburské disciplinární komise Miroslav Čepelka.

Poslední komentáře
17.03.2011 05:40:09: písknul pro vás penaltu..a dal jednu žlutou...asi jste blázni jak můžete napsat že vás poškodil...